Oferta terapeutyczna
LOGOPEDIA
LOGOPEDIA
Terapia logopedyczna ma na celu usprawnienie funkcji komunikacyjnej poprzez stopniowe korygowanie zakłóceń występujących podczas porozumiewania się.
Terapia poprzedzona jest konsultacją, na której przeprowadzana jest obserwacja, wywiad oraz specjalistyczne testy. Na tej podstawie specjalista stawia diagnozę i opracowuje program usprawniania dla Pacjenta.
NEUROLOGOPEDIA
NEUROLOGOPEDIA
Terapia neurologopedyczna przeznaczona jest dla osób, które na skutek różnych czynników utraciły zdolność do prawidłowego komunikowania się poprzez mowę, bądź jej jeszcze nie wykształciły.
Terapia jest ściśle dostosowana do potrzeb Pacjenta.
W ramach terapii neurologopedycznej oferujemy również zabiegi elektrostymulacji. Elektroterapię stosuje się głównie w leczeniu objawowym schorzeń neurologicznych oraz układu ruchu. W tego rodzaju terapii wykorzystuje się różne rodzaje prądów- zarówno prąd stały, jak i zmienny o różnych częstotliwościach. Do kluczowych działań elektrostymulacji należy łagodzenie bólu, poprawa ukrwienia tkanek oraz wzmacnianie mięśni.
Elektroterapia prądami TENS/EMS przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych z:
- opóźnionym rozwojem mowy;
- nawykowym otwieraniem ust;
- zaburzeniami napięcia mięśniowego;
- zaburzeniami stawów skroniowo-żuchwowych (bruksizm, adhezja, czynniki psychiczne: ogryzanie paznokci, nagryzanie obcych przedmiotów);
- zaburzeniami dyslalicznymi;
- wysiękowym zapaleniem uszu (zaburzenia pracy trąbki słuchowej);
- niedosłuchem;
- problemami z połykaniem pokarmów;
- ksztuszeniem podczas jedzenia i picia;
- autyzmem niskofunkcjonującym;
- korekcji mowy nosowej oraz po usunięciu 3 migdałka;
- rehabilitacji chorych z afazją;
- udarem w rozległych obszarach korowych;
- urazami czaszkowo-mózgowymi;
- porażeniem nerwu twarzowego;
- porażeniem mózgowym;
- rozszczepem podniebienia i krtani oraz w wielu innych przypadkach;
- migreną, bólami głowy;
- dotkniętych parestezjami (uczucie mrowienia, drętwienia);
- ostrym bólem stawów, dłoni i stóp;
- przewlekłym bólem stawów, dłoni i stóp;
- cierpiących na rwę kulszową i barkową;
- bólami fantomowymi;
- bólami szyjnego piersiowego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa;
- reumatyzmem, artretyzmem;
- problemami w zakresie ostrości widzenia;
- słabą motoryką kończyn górnych i dolnych;
- zaburzeniami oddychania;
- chorobami górnych dróg oddechowych;
- chorobami na tle nerwowym.
Warto wspomnieć o stymulacji prof. Han’a, która polega na połączeniu niskiej i wysokiej częstotliwości. Łączy metodę bramki bólowej i wytwarzania endorfin, dlatego przynosi bardzo dobre efekty w walce z bólem.
INTEGRACJA SENSORYCZNA (SI)
INTEGRACJA SENSORYCZNA (SI)
Przeprowadzamy pojedyncze konsultacje ws. procesów Integracji Sensorycznej, Diagnozę Integracji Sensorycznej oraz terapię Integracji Sensorycznej.
Konsultacje
Diagnoza Integracji Sensorycznej ma na celu wykazać, czy układ nerwowy dziecka rozwija się we właściwy sposób. Badania przeprowadzane są podczas dwóch spotkań, po których opiekun dziecka otrzymuje diagnozę w formie pisemnej.
Terapia Integracji Sensorycznej ma doprowadzić do zintegrowania odbioru bodźców dostarczanych przez zmysły (wzrok, słuch, dotyk, poczucie równowagi) do mózgu i ich prawidłową interpretację. Podczas zajęć stymulowane są wszystkie systemy zmysłowe pacjenta, jednak dostarczane są głównie te bodźce, na które system nerwowy dziecka ma największe zapotrzebowanie. Terapia Integracji Sensorycznej polega na nauce przez zabawę.
Wszystkie spotkania Integracji Sensorycznej przeprowadzamy w przystosowanych do tego salach, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt terapeutyczny, a także różnego rodzaju pomoce dydaktyczne.
TERAPIA PEDAGOGICZNA
TERAPIA PEDAGOGICZNA
Terapia pedagogiczna skierowana jest do dzieci, które przejawiają nieprawidłowości rozwojowe jak i związane z zachowaniem.
KONSULTACJA / TERAPIA PSYCHOLOGICZNA
KONSULTACJA / TERAPIA PSYCHOLOGICZNA
Celem terapii psychologicznej jest wspieranie funkcjonowania oraz rozwoju osobistego Pacjenta, a także rozwijanie umiejętności społecznych.
Przebieg spotkań jest ściśle dostosowany do indywidualnych potrzeb Pacjenta.
COACHING
COACHING
Coaching to metoda pracy dla osób, które czegoś w życiu pragną, mają ambicje i chcą coś osiągnąć, ale potrzebują wsparcia. Są natomiast zmotywowane do pracy oraz zdeterminowane do wzięcia odpowiedzialności za swój sukces. Coaching jest bezcelowy w pracy z kimś, kto oczekuje, że coach rozwiąże za niego wszystkie problemy i doradzi mu „jak ma żyć”. Nie ma również efektów pracy, kiedy osoba zostaje zmuszona do współpracy z coachem. Bez pełnego zaangażowania i podjęcia zobowiązania do działania żadna współpraca nie ma szans powodzenia.
Celem każdego coachingu jest uświadomienie klientowi, że tak naprawdę ma wybór i może wybierać różne sposoby myślenia, odczuwania i zachowywania się. Natomiast powszechnym motywem coachingu jest fakt, że klienci, którzy działają w pewien określony sposób chcą czuć, myśleć i zachowywać się inaczej. Spotkania indywidualne rozwijające kompetencje w obszarze osobistym, społecznym i zawodowym mają pełnić rolę sesji, podczas których ludzie poznają lepiej siebie i swoje możliwości oraz swój wpływ na ich zmianę.
Celem coacha jest wsparcie klienta w przezwyciężeniu sił przyciągających go do starych sposobów postępowania i pomoc w zarzuceniu kotwicy, która utrzyma go na nowym, pożądanym kierunku.
COACHING RODZICIELSKI
COACHING RODZICIELSKI
Coaching rodzicielski to metoda pracy z rodzicem, która ma na celu zwiększanie świadomości psychologicznych zasobów rodziców, zwiększanie kompetencji rodzicielskich oraz poprawę komunikacji.
Podczas sesji coachingowych rodzice skupiają się na swoich zasobach oraz mocnych stronach. Poszukują największego potencjału swojego dziecka oraz wyznaczają cel jaki chcą osiągnąć w relacji ze swoim dzieckiem. Sesje mają na celu wypracowanie metod i narzędzi potrzebnych do realizacji celu.
Podczas pracy z coachem rodzic może uzyskać odpowiedź na następujące pytania:
- Jak przywrócić porozumienie i wzmocnić relacje z dzieckiem?
- Jak prawidłowo komunikować się z dzieckiem?
- W jaki sposób pełnić rolę facylitatora w życiu dziecka?
- Jak świadomie wychowywać?
- Jak odnaleźć nowe perspektywy do głębszej więzi z dzieckiem?
- W jaki sposób budować dobre relacje z dzieckiem?
W ramach pracy z coachem, rodzic otrzyma zestaw narzędzi i metod, które będzie mógł wykorzystać w codziennej praktyce wychowania i budowania dobrych relacji z dzieckiem.
FIZJOTERAPIA
FIZJOTERAPIA
Przeprowadzamy konsultacje fizjoterapeutyczne dla dzieci już od pierwszych dni życia, dla młodzieży oraz dorosłych.
Prowadzimy również terapię fizjoterapeutyczną.
KONSULTACJA / TERAPIA ONLINE
KONSULTACJA / TERAPIA ONLINE
Sesje prowadzone w wersji online mają za zadanie umożliwić Pacjentom realizację sesji terapeutycznych, gdy nie mają możliwości dojazdu do gabinetu lub po prostu preferują taką formę pracy. Przeprowadzamy sesje w formie online dla dzieci (również poniżej 8 roku życia), dorosłych oraz osób starszych.
Gabinety są wyposażone w specjalistyczny sprzęt terapeutyczny (multimedialny, który zapewnia realizację procesów terapeutycznych w merytoryczny i adekwatnie przygotowany sposób. Gwarantuje on również przeprowadzanie terapii dla małych Pacjentów w interesujący i urozmaicony sposób.
Większość wizyt stacjonarnych można zamienić na wizytę online, nawet tuż przed planowanym spotkaniem.
WIZYTY DOMOWE
WIZYTY DOMOWE
Umożliwiamy Pacjentom stały dostęp do wsparcia terapeutycznego, między innymi dzięki możliwości dojazdu naszego specjalisty do domu Pacjenta lub do innego wyznaczonego miejsca. Jest to wygodny sposób realizacji konsultacji/terapii dla osób, dla których przemieszczenie się do innego miejsca może być kłopotliwe (np. osoby starsze, niepełnosprawne ruchowo, małe dzieci). Rodzic/opiekun nie musi poświęcać przy tym dodatkowego czasu oraz środków na dojazd do gabinetu i jednocześnie może w pełni uczestniczyć w procesie terapeutycznym.
MASAŻ SHANTALA
MASAŻ SHANTALA
Na naszych zajęciach wykonujemy masaże dzieci oraz instruujemy rodziców/opiekunów jak je prawidłowo wykonywać.
Masaż Shantala zalecany jest już od pierwszych tygodni życia dziecka. Składa się na niego delikatny dotyk i łagodny masaż wykonywany w odpowiedniej sekwencji ruchów. Masaż jest doskonałą formą wsparcia terapii u dzieci z nieprawidłowym rozwojem psychoruchowym. Przynosi dobre rezultaty w przypadku dzieci z porażeniem dziecięcym, czy Zespołem Downa. Masaż Shantala przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Regularne masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko oraz na osobę wykonującą masaż (rodzica lub opiekuna). Dzięki systematycznemu wykonywaniu Masażu Shantala dziecko lepiej śpi, jest spokojniejsze, mniej skłonne do płaczu, nie ma problemów z kolką, lepiej rozwija się fizycznie oraz psychicznie.
Korzyści dla dziecka:
- Stymuluje prawidłowy rozwój psychofizyczny
- Pomaga w uregulowaniu snu
- Wspomaga trawienie, zapobiega kolkom
- Podnosi odporność organizmu, uspokaja i wycisza
- Wzmacnia więzi emocjonalne z rodzicami
- Zwiększa poczucie bezpieczeństwa.
Korzyści dla rodzica:
- Wzmacnia pewność siebie i wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem,
- Łagodzi delikatne objawy depresji poporodowej u matek,
- Wzmacnia więź z dzieckiem,
- Pomaga w zrozumieniu gestów i zachowania dziecka.
Zajęcia adresowane do:
- Przyszłych rodziców,
- Rodziców, chcących w sposób optymalny opiekować się swoimi dziećmi, dać im
mocne podstawy do dalszego rozwoju,
- Opiekunów dzieci, które wymagają większej uwagi, troski,
- Osób pracujących z dziećmi, które chciałyby poszerzyć swój warsztat pracy,
zapoznać się z najnowszymi metodami i technikami pracy z dziećmi.
MASAŻ KOBIDO Z TAPINGIEM
Masaż Kobido z tapingiem
Masaż Kobido to głęboki masaż wykonywany na powierzchni skóry twarzy,
szyi oraz dekoltu. Wywodzi się on z tradycyjnych chińskich założeń
medycznych. Wykonywane ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i
odprężyć masowaną osobę, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie
mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania
efektu liftingu.
Ta metoda masażu, skupia się na stymulowaniu mięśni twarzy, szyi,
dekoltu, karku i masażu skóry głowy. Łączy głęboki, masaż
relaksacyjny, drenaż limfatyczny, lifting twarzy oraz akupresurę.
Dlaczego warto skorzystać z masażu Kobido z tapingiem?
-Poprawia krążenie krwi i odżywienie skóry: Masaż Kobido wspomaga
zdrowy wygląd, blask i jędrność skóry, a także spłyca zmarszczki,
opóźniając proces starzenia.
-Redukuje napięcia mięśni twarzy, szyi i karku: To zapewnia głębokie
odprężenie, redukując napięcie mięśniowe.
-Wyrównuje asymetrię twarzy: Pomaga uzyskać bardziej symetryczny wygląd.
-Wspomaga detoksykację skóry: Usuwa toksyny i przywraca naturalną
równowagę skórze.
Masaż Kobido może również być doskonałym wsparciem w terapii
logopedycznej, ponieważ stymuluje mięśnie twarzy i jamy ustnej,
pomagając w:
-Wzmocnieniu mięśni wokół jamy ustnej: Co wpływa na lepszą artykulację
i wyrazistość mowy.
-Lepszym kontrolowaniu ruchów języka i podniebienia miękkiego: Co
wspiera poprawę mowy.
-Ułatwianiu procesów połykania: Poprzez relaksację mięśni gardła.
Dodając taping do masażu Kobido, zapewniasz sobie jeszcze więcej
korzyści, które obejmują poprawę wyglądu skóry, redukcję zmarszczek,
zmniejszenie obrzęku, relaksację mięśni, a także wsparcie w leczeniu
konkretnych problemów.